Dobry początek dnia


Nie od dziś wiadomo, że aby dobrze zacząć dzień, należy zjeść śniadanie. A cóż może być bardziej śniadaniowego niż pyszny, odżywczy, zdrowy koktajl ?

Aby dobrze zacząć dzień, w lodówce powinny znaleźć się:
 • Jogurt naturalny
 • Banan
 • Masło orzechowe

Wiem, że taka mieszanka wywołuje u niektórych odruch sięgnięcia po papier toaletowy i ucieczki, ale zapewniam Was. Pijam takie koktajle od czasu do czasu i wszystko jest ok. Ba... w pewnym wieku ludzie cieszą się jak coś ich dogłębnie poruszy.

Wrzucamy zatem wszystkie składniki do jakiegoś pojemnika i korzystając z blendera zmieniamy to wszystko w przepyszny dekokt podobny do tego na zdjęciu powyżej. Zaznaczyć muszę iż ilość masła orzechowego powinna być dopasowana do własnego widzimisię, ale ja osobiście lubię dużo. Nadaje koktajlowi specyficzny, niepowtarzalny smak i stanowi o wartości kalorycznej napoju (jeżeli na przykład zamierzamy cały dzień biegać po kanałach ze szpadlem w pogoni za mutantami, to wyższa wartość kaloryczna jest wskazana).

Jednym słowem - warto. Naprawdę. Nie ma co się obawiać, blokować psychicznie. Ja wiem, że nie jest łatwo się przełamać, ale czasem trzeba. Zresztą spójrzcie na godzinę publikacji tego posta... jest 6:52 a ja już od dwóch godzin na nogach. W dodatku dziś chyba jest niedziela...

Komentarze

 1. Masło orzechowe w koktajlu.. hmm.. Może i smaczne.. ale ja wyobrażam że na tym maśle to ten napój ślizgał by mi się między zębami a potem w żołądku ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No więc właśnie... już pierwszy głos na NIE. A gorąco zachęcam do spróbowania. Masło orzechowe przecież nie jest obślizgłe. Ma raczej szorstką fakturę. A po zmiksowaniu w ogóle go nie czuć. Tylko smak orzeszków ziemnych i soli. No i banana oczywiście. Pychota!

  OdpowiedzUsuń
 3. ja spróbuj z masłem orzechowym, a Ty następnym razem zastęp je 3 owocami kiwi, garścią migdałów i miodem. Poranny kop murowany!

  OdpowiedzUsuń
 4. Umowa stoi. Jak tylko zrobię koktajl z bananami, kiwi, migdałami i miodem, zrobię fotkę i zamieszczę na blogu z adnotacją, że jest to moja część umowy. Oczekuję rewanżu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Swietny. :) Nieslodzone maslo orzechowe to jedno ze zdrowszych zrodel tluszczu. Musi u mnie byc w lodowce.

  OdpowiedzUsuń
 6. BRAVO ZULU! Mamy pierwszą prawidłową odpowiedź! Masło orzechowe jest zdrowe i pożywne. Wymyślono je dla ludzi nie posiadających zębów jako substytut mięsa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz