Jaką kawę pijesz najczęściej - omówienie ankiety

Kilka postów temu porównywałem kawę kupioną w Polsce, z taką samą kawą kupioną we Włoszech. Przy tej okazji wrzuciłem też ankietę dotyczącą najczęściej pitej kawy. Ankieta "wisiała" na blogu przez dwa tygodnie i dziś właśnie zakończyła się.

Przypomnijmy - pytanie brzmiało "jaką kawę pijesz najczęściej?". Możliwe odpowiedzi to: czarną, czarną z cukrem, z mlekiem i cukrem oraz dziewczęcą latte :) W ankiecie wzięło udział 16 respondentów (w tym ja).

Jaką kawę pije polskie społeczeństwo ? 


Wyniki są dość zaskakujące: NIKT nie pije kawy z samym cukrem. Albo pijemy czarną albo z mlekiem i cukrem lub latte. Nikt natomiast nie pije czarnej z cukrem.

43,75 % społeczeństwa polskiego pije kawę czarną bez żadnych dodatków. To BARDZO zaskakujący wynik. Z pewnością częściowo zadecydował tu czynnik ekonomiczny - cukier w Polsce jest produktem luksusowym. Częściowo jest to także kwestia smaku - kawa bez żadnych dodatków, w swej naturalnej formie, pozwala poczuć jej prawdziwy smak.

W opozycji do naturalnego, prawdziwego smaku kawy oraz rozsądku w wydawaniu pieniędzy stoi część "mleczarska" - nazwijmy ich "trzy w jednym".  25 % pije kawę (zapewne rozpuszczalną) z mlekiem i cukrem (mając za nic groźby powstania w jelitach kamieni kałowych), a nieco więcej bo 31,25% to burżuazja posiadająca wielkie ekspresy do kawy z programem latte (bądź pracujący w office`ach wyposażonych w taki ekspres).

Moje badania pokazują jednoznacznie, że większa część polskiego społeczeństwa ceni sobie dobrą kawę i jej prawdziwy, naturalny smak.
Komentarze

 1. Kiedy opublikujesz na ten temat dysertację doktorską ? :) To może być przełom w światowych trendach baristycznych :D:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadza się, może być! Nie myślałem o tym, ale to może dobry pomysł?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie przyuważyłam tej ankiety, a szkoda, bo złożyłabym zażalenie ;). Nie ma opcji "z mlekiem" - taką piję ja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko z mlekiem? Cóż, nie było takiej opcji. Nikt nie pije kawy z samym mlekiem. Nie muszę tego badać, żeby do wiedzieć. Nikt tak nie robi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Haha :P. No ja nie wiem jak można pić z mlekiem (śmietanką) i z cukrem - fuj! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. No ja też nie wiem, ale najwyraźniej znaczna część społeczeństwa wie.

  OdpowiedzUsuń
 7. robisz sobie jaja pisząc o polskim społeczeństwie na podstawie 16 osób? :D proponuję poczyta jak liczna musi by grupa badacza, aby odnosic wyniki do ogółu społeczeństwa :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ja pije kawe z cukrem, czemu odrazu 'nikt'

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz